Faja neboli chiapásek

Uzdravují a rozpomínají nás na naši moudrost, princip tvoření.

Zároveň přináší zdravou hrdost toho, kdo jsem a sílu posvátného ženství.

usmívající se dívka v mexickém oblečení
koláž z fotek žen, které nosí faju

          Když ženám povídám o fajách, většinou začnou plakat. Emoce jimi protékají a uvolňují se energetické bloky v těle. Některé mají husí kůži a vnímají opravdovost a úplnost, scelení a sjednocení.
Ženy, které v mexických horách ručně tkají tyto pásy,  je také celou dobu nosí. Mají je na sobě denně až do posledního dne života. Pomáhají od bolesti zad, křížů, drží bříško pohromadě a vyrovnávají páteř tak, aby energie mohla volně proudiť. Je to také krásný doplněk.

Chiapasek není pro všechny, ale je pro ty, které si zavolá. Nastane tak velmi silné propojení a sjednocení. Ženy na festivalech jste si mnohé odnesly tyto božské krásy domů a byly jste obdarovány i rituálem navázání a spojení.
Máme i tenčí pro velmi štíhlé ženy a pro děti od sedmi let. Můžeme vyrobit i chiapasek na přání. 

Co je to faja?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Faja je zavazovací, ručně tkaný pás. I když se tkají po celé zemi, já si vybrala ty, co mi jsou srdcem i místem nejblíž a to ty z Mexika, z Chiapasu. Když si mě poprvé, jednou o úplňku, faja zavolala a indiánská žena mi ji nasadila, tekly mi slzy, které nešly zastavit. Od té doby se staly mou každodenní součástí, jsou to velké, silné bytosti. Popsala bych to jako spojení hmoty s duchem.

Ženy, které je tkají, jsou velice propojené s přírodou, žijí vysoko v horách. Ženy, které je tkají, jsou boso a mají uvázanou svou faju, protože to je jejich tradice a nosí se věky. Nosí je malé holčičky od 7 mi let až do smrti. Tam, odkud je mám, je nosí všechny ženy. Říkají, ze faja srovnává orgány v těle a drží je ve středu těla, jak mají být. Uzemňuje a zároveň propojuje, člověk je spojen se svou podstatou. Tato ručně tkaná faja se tká více než 4 dny, je to velmi silný a náročný proces.

Životní energie proudí, duch se propojuje s hmotou, léčí traumata, které jsou uloženy v solaru, pomáhá na bolavou páteř a rovná, vystřeďuje, probouzí vnitřní sílu. Žena, která nosí faju, si je plně vědoma své tvůrčí role, a tak si rozhoduje kam svou energii a pozornost vloží, jak s ní nakládá.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Jak si faju uvázat?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Ukázky z e-shopu